Doplnky
Žalúzie

Žalúzie zaraďujeme medzi interiérovú tieniacu techniku. V priebehu niekoľkých rokov dochádzalo k zmenám v modernizácií okien, menili sa trendy v bývaní, a zároveň aj požiadavky na tieniacu techniku. V súčasnosti je tieniaca technika neodmysliteľným a nepostrádateľným doplnkom každého okna.

Rolety

Rolety tvoria jednu z najširších ponúk dekorov a farieb látok v nasšej firme, čo uľahčuje zladiť okenné doplnky k Vášmu interiéru.


Látkové roletky

V ponuke sú farby vhodné do obývačiek, spálni, kuchýň, ale aj do detských izieb, kancelárií, či spoločenských priestorov a obchodných centier. Skrátka, každý si tu nájde to, čo potrebuje pre spríjemnenie životného priestoru.

Roletky Deň / Noc

Roletky Deň/Noc vynikajú v našej produkcii látkových roletiek jedinečným systémom, ktorý reguluje priepustnosť svetla do interiéru. Táto NOVINKA je osobitnou kombináciou nadčasového dizajnu a novodobej estetickosti, a preto je vhodná do moderných, zrekonštruovaných domov a bytov. Roletky Deň/Noc sú trendovými výrobkami, ktoré zútulnia Váš príbytok svojou eleganciou a luxusným prevedením za cenovo dostupné relácie.

Funkčnosť roletiek Deň/Noc spočíva v dvojitom vedení látok so striedajúcimi sa priehľadnými a nepriehľadnými pruhmi, pričom regulovanie priechodnosti svetla je pomocou nekonečnej retiazky. Dizajnovo ladené prvky sú kombinované s prešívanými svetelnými otvormi a s látkou v bohatom farebnom prevedení, čím sa stávajú elegantným doplnkom interiéru.

Roletky Deň/Noc ponúkame v dvoch prevedeniach: 

 • Uzavretý systém Deň / Noc
 • Otvorený systém Deň / Noc

V uzavretom systéme je látka ukrytá pod hliníkovým bubnom – kazetou. Vzhľadom na hrúbku látky je výška uzavretého systému obmedzená kapacitou bubna a preto sme dali do ponuky aj otvorený systém, ktorý nie je výškovo limitovaný.

Roletky Deň/Noc si nevyžadujú žiadnu dodatočnú údržbu ani čistenie - povrch látky je antistatický, čím zabraňuje intenzívnemu usádzaniu prachových častíc. Prípadné väčšie nečistoty je možné utrieť vlhkou handrou alebo prachovkou.

Siete proti hmyzu

Sú najefektívnejšou ochranou pred dotieravým hmyzom do Vášho obydlia. Konštrukcia siete proti hmyzu je vyrobená z hliníka. Prieniku hmyzu do obydlia zabraňuje sieť- poveternostným podmienkam odolné pogumované sklovlákno. Aj napriek tomu, že u výrobkov sietí proti hmyzu ide hlavne o funkciu ochrany, nezanedbávame pritom dizajn hlinikového profilu. V ponuke je 6 typov pevných sietí, z toho je jedna rolovacia, 3 typy sieťových dverí. Vďaka širokej ponuke rôznych typov okenných, dverových sietí a farebnej rôznorodosti, nájdete tú správnu sieť pre Vaše okno.

Parapety

Vnútorné parapety - Plastové

Vynikajúce vlastnosti vnútorných parapetov REHAU spájajú cit pre estetiku a praktické riešenie pre bezstarostné všedné dni. S ušlachtilým povrchom v mnohých farebných variantoch. Robusný povrch je oteruvzdorný, odolný proti poškriabaniu a aj voči cigaretovému žiaru.

Ľahko udržiavatelné s dlhou životnosťou

Vnútorné parapety REHAU sú odolné a dajú sa ľahko udržovať bežnými čistiacimi prostriedkami.
Robustný povrch je oteruvzdorný, odolný voči žiaru a presviedča vyššou odolnosťou proti poškriabaniu použitím melaminových fólií.

Odolné proti teplotám

Vnútorné parapety REHAU sú odolné vo veľkom teplotnom rozsahu (od -30 °C do +60 °C).

Vode odolné

Škvrny zo zaschnutej vody spôsobenej kvetinácmi alebo z pohárov je možné ľahko odstrániť teplou vodou alebo jemným čistiacim prostriedkom.

Tepelne izolačné

Vnútorné parapety presviedcajú rovnako ako plastové profily s viackomorovou konštrukciou svojimi izolačnými vlastnosťami.

Vonkajšie parapety ohýbané - Hliníkové

Vonkajší hliníkový parapet vyrobený z ohýbaného hliníkového profilu predstavuje ekonomicky výhodnejšiu variantu vonkajších parapetov a vďaka svojim vlastnostiam predstavuje vhodné riešenie pre vonkajšiu úpravu okna.

Výhody a vlastnosti ohýbaných parapetov

 • povrch upravený striekaním a lakovaním v požadovaných farbách
 • proti poškriabaniu pri preprave alebo montáži je povrch parapetu vybavený ochrannou fóliou
 • možnosť farebného prevedenia podľa vzorkovníku RAL
 • formátované na mieru podľa požiadaviek zákazníka alebo v celých tyčiach
 • štandardné prevedenia pripravené na sklade k okamžitému odberu
 • dostupné v štandardných hĺbkach od 90 do 400 mm, možnosť vyrobiť aj iný rozmer ako štandard, až po hĺbku 800 mm

Technické parametre vonkajších ohýbaných hliníkových parapetov

 • Hĺbka: 90, 110, 130, 150, 165, 180, 195, 210,225, 240, 260, 280, 300, 320, 340, 360, 380, 400 mm, možnosť vyrobiť parapet až po hĺbku 800 mm
 • Maximálna dĺžka: 6500 mm
 • Hrúbka: 0,8 - 1,0 mm podľa prevedenia
 • Nos parapetu: pohľadová výška 25 mm, zadný nos 25 mm
 • Sklon 5°
 • Koncové krytky a skrutky vo farbe príslušného parapetu
Lišty

Prechodové lišty

Ukončovacie lišty

Ukončovací profil k dreveným a laminátovým podlahám je používaný k ukončeniu podlahy pod dverami, oknami, balkónmi a tiež pri prechode na iný druh podlahy (koberec, dlažba, atď) alebo používajú sa pri ukončení schodových nášlapov

Soklové lišty

Soklové lišty sú nielen nevyhnutnou súčasťou každej podlahy na báze dreva pre prekrytie dilatačný špár ale rovnako ako šperk dokážu dotvoriť a vylepšiť celkový estetický dojem podlahy. Možnosť farebných kombinácií, kombinácií rôznych typov profilov použitých líšt dáva priestor pre konzervatívnych ale aj odvážnych zákazníkov vytvoriť vo svojom interiéry dielo, ktoré svojím vzhľadom uspokojí aj tých najnáročnejších. Akceptujúc tieto požiadavky máme pre vás pripravenú ponuku, ktorá vás určite nesklame.

Schodové lišty

Kľučky
klucy

Obrovský výber interiérových aj exteriérových kľučiek nájdete v katalógoch nášho dodávateľa.

mpkatalogy.sk/