Okná
Plastové okná

Profil GL SYSTEM

GL-SYSTEM je vlastným konštrukčným riešením spoločnosti DRUTEX. Je stvorený pre klientov, ktorí oceňujú funkčnosť, estetiku a modernosť.

GL-SYSTEM

Päťkomorová stavba profilov s odpovedajúcim tesnením skiel a rámov zaručuje stabilitu a skvelú tepelnú izoláciu. Okná vyrobené zo systému GL-SYSTEM sú ponúkané v rôznych prevedeniach. GL-SYSTEM dáva možnosť ponúkať klientom okná splňujúce všetky funkčné požiadavky a súčasne aj požiadavky estetické, kde zaoblené línie profilov odpovedajú na požiadavky najnovších trendov v oblasti výroby plastových okien. Systém je dostupný taktiež vo verzii s rovným okenným krídlom.

Hliníkové okná

MB-45 systém

MB-45 systém je takzvaný studený systém používaný pre prvky exteriéru a interiéru, ktoré vyžadujú nižšiu tepelnú izoláciu

mb45

Produkty, vyrobené v tomto systéme sú z jedno-komorového profilu. Ich najväčšou výhodou je životnosť, množstvo aplikácií a relatívne nízka cena. Tento systém je tiež úspešne používaný spolu s MB-60 systémom a preto môžu byť vytvorené architektonické prvky, ktoré majú meniteľnú tepelnú izoláciu.

Tento systém ponúka riešenie pre členené steny, výklady, vetrolamy a priestorové panelové steny. Podobne ako MB-60 systém, tento systém je tiež ohýbateľný, čo umožňuje vytvoriť rôzne oblúkové panelové steny.

Hĺbka okennej konštrukcie je 45 mm. Hĺbka okenného profilu je 45 mm (rám) a 54 mm (krídlo). Takéto hĺbky rámu a krídla vytvárajú efekt, jednolistého povrchu při pohľade z exteriéru. Tvar profilov nám umožňuje dosiahnuť jemné a trvanlivé konštrukcie okien.

MB-60 systém

MB-60 systém je takzvaný teplý systém, ktorý preukazuje výborné termoizolačné vlastnosti.

mb45

Je možné aplikovať dvoj-farebné profily - rozdielne na vnútornej a vonkajšej strane. Systém tesnení vyrobených zo syntetickej gumy EPDM zvyšuje tepelnú izoláciu a redukuje kondenzáciu vodných pár.

Okná vyrobené v tomto systéme môžu mať takmer všetky tvary: od štandardných obdĺžnikových po oblúky, kruhy a lichobežníky. Sú prispôsobené všetkým klimatickým podmienkam a všetkým typom konštrukcií, najmä obývaným domom, kde tepelná a akustická izolácia ovplyvňujú výber okien.

Stavebná hĺbka dverových profilov je 60 mm rám a 69mm krídlo, rám a krídlo pôsobia po zatvorení z vonkajšej strany ako jeden povrch. Tvar profilov nám umožňuje dosiahnuť jemnejšie a životnejšie okná a dvere.

Systém MB-60 majú vysokú hodnotu tepelnej izolácie hlavne vďaka aplikácií špeciálne tvarovaných tepelných oddelovačov a tesnení. Dvere sú vhodné pre všetky klimatické zóny, pre každý druh budovy vrátane obytných domov. Čo sa týka štýlu, estetiky, životnosti a funkčnosti tieto dvere spĺňajú požiadavky tepelnej ochrany, ekologické a zdravotné štandardy. Ich používanie garantuje úsporu tepla a ochranu pred chladom a hlukom.

RAL

Na všetky hliníkové profily je možné použiť RAL farby (180 farieb).

RAL farby